Головна

XIV Всеукраїнська студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності»

Деталі

IMG 20150422 144846

 

На XIV Всеукраїнській студентській олімпіаді з професійно-орієнтовної навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності» відбувся успішний дебют команди Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова у складі першокурсниць Фізико-математичного інституту Юлії Пахоленко та Світлани Розум. За підсумками двох турів – теоретичного та практичного Світлана Розум посіла V місце серед студентів педагогічних університетів. Студентки отримали диплом учасника Всеукраїнської  та грамоти за активну участь у Всеукраїнської  студентської олімпіади.

Разом з командою НПУ імені М.П. Драгоманова брали участь студенти з 47 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, які зібралися минулого тижня в Національному університеті водного господарства та природокористування, що в місті Рівне.  106 студентів були розподілені за п’ятьма групами, що відповідали профілю їх навчальних закладів: класичні університети; технічні ВНЗ, педагогічні ВНЗ; фінансово-економічні та галузеві ВНЗ; спеціалізовані та транспортні ВНЗ.  Така диференціація дозволила об’єктивніше оцінити рівень підготовленості студентів з питань безпеки життєдіяльності з урахуванням особливостей різних напрямів підготовки та спеціальностей.

Фіналісти представляли 18 областей України: Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Черкаську.

Олімпіада проводилась у дві стадії. Перша стадія полягала у виявленні рівня теоретичних знань студентів з питань безпеки життєдіяльності. Для цього організаторами олімпіади були розроблені п’ять варіантів комп’ютерної тестової програми. Тест складався з 65 питань, двох задач та кросворду відповідної тематичної спрямованості.

DSC 7628                        SAM 8876

Друга стадія олімпіади включала в себе оцінку теоретичних знань і практичних навичок з надання першої долікарської допомоги. У проведенні цієї стадії олімпіади та оцінюванні результатів брали участь як викладачі дисципліни «Безпека життєдіяльності» Рівненського державного гуманітарного університету та Рівненського державного базового медичного коледжу, так і медичні працівники Рівненської обласної клінічної лікарні при діагностичному центрі ім. В Поліщука.

DSC 7642

В період проведення олімпіади для її учасників, а також для студентів і викладачів НУВГП був організований показ спеціальної техніки пожежно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Рівненській області, санітарного автомобіля Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Рівненської обласної ради, а також іншої спеціальної техніки екстрених служб. Демонструвалась дія спецзасобів для визволення людей з деформованих кузовів автомобілів, пневматичні подушки-домкрати, прожектори, засоби індивідуального захисту, прилад для дистанційного визначення місць витоку природного газу, прилади і пристрої для пошуку і знешкодження боєприпасів, зразки боєприпасів і вибухових пристроїв, спеціальний одяг, засоби фіксації пошкоджених кінцівок і шиї, електрокардіограф, дефібрилятор, прилади для визначення стану алкогольного сп’яніння, радар для фіксації швидкості транспортних засобів та багато іншого. Показ викликав неабияку зацікавленість студентів-учасників олімпіади, які мали можливість оглянути всі елементи експозиції, дізнатись про їх характеристики, приміряти засоби індивідуального захисту, спеціальні костюми, побувати всередині машини швидкої допомого, державної автомобільної інспекції тощо.

 

SAM 8889                              SAM 8895

Учасники олімпіади здійснили екскурсійну поїздку на Хмельницьку АЕС, де ознайомились із будовою АЕС, показниками її функціонування та заходами щодо убезпечення роботи станції і мінімізації її впливу на довкілля.

Об’єктивності оцінок знань і вмінь студентів сприяли як автоматичний підрахунок набраних балів першої стадії змагань, так і відкритість роботи журі.

У спілкуванні та у своїх виступах на заключному підведенні підсумків при закритті олімпіади студенти відмітили об’єктивність оцінки рівня їх знань та вмінь, хорошу організацію олімпіади та доброзичливу атмосферу.

На урочистому зібранні, присвяченому закриттю олімпіади і нагородженню переможців та призерів студенти-учасники олімпіади прийняли звернення до Міністерства освіти і науки щодо необхідності підвищення рівня вивчення дисциплін «Безпека життєдіяльності», «Цивільний захист» та «Охорона праці» у всіх вищих навчальних закладах України, оскільки це є необхідною і актуальною реакцією на суворі виклики сьогодення в нашій країні.

Scan 150429 0001Scan 150429 0002Scan 150429 0003

 

 

   
© ALLROUNDER