Головна
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ФАХІВЦІВ «ШКІЛ БЕЗПЕКИ»
- Деталі
- Категорія: Головна
- Опубліковано: Четвер, 02 березня 2017, 08:50
- Автор: Тетяна Постолатій
- Перегляди: 5647
З метою організації виховних заходів, тренінгових та тренувальних занять студентів в процесі вивчення навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності» професорсько-викладацький склад кафедри узагальнює позитивний науково- практичний досвід фахівців Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школи безпеки». Зацікавлене обговорення методичних рекомендацій «Особливості використання мінімального спорядження юними рятувальниками та туристами» (упорядник – А.В. Остроконь) відбулось на кафедрі цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності. Методичні рекомендації підготував заступник голови Запорізького обласного відділення ВГДР «Школа безпеки», вчитель основ здоровя А.В. Остроконь.
Методичні рекомендації допомагають при організації роботи осередків ВГДР «Школи безпеки» керівникам сформувати навики використання різноманітних підйомних, гальмівних та інших спеціальних пристроїв для організації переправ, страховки, підйомів, спусків, транспортування «потерпілих». В цих рекомендаціях наведені способи виконання різних технічних прийомів (підйом, спуск, страховка, транспортування, наведення) з використанням мінімального комплекту спорядження та з найновішими зразками спорядження, що використовується на змаганнях з техніки пішохідного, гірського туризму та в спортивному і промисловому альпінізмі.
Пояснювальна записка визначає мету, завдання, загальні положення щодо організації використання рятувального обладнання. Розкривається зміст основних термінів та понять, надаються поради доцільного застосування спорядження (індивідуальні страху вальні системи, основна та допоміжна вірьовка, карабін, гальмівні пристрої, пристрої для підйому), правила використання спорядження та організація страховки.
Методичні рекомендації якісно ілюстровані кольоровими фотографіями, схемами, доповнені списком літератури.
Доробок А.В. Остроконя отримав позитивні рецензії науково-педагогічних працівників і рекомендації для поширення при проведені спортивних, туристичних змагань та навчально-тренувальних занять з безпеки життєдіяльності учнівської молоді.