НАУКОВІ ПРЕЗЕНТАЦІІ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ

338 150x138Наукові доробки викладачів кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності активно представлені на низці  наукових заходів.

На УІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції  «Педагогіка здоров’я» (м. Чернігів, Чернігівський  Національний технологічний університет) серед 120 матеріалів, присвячених психолого - педагогічним аспектам збереження та формування здоров’я дітей,  учнівської молоді,надрукована стаття професора, доктора педагогічних наук С.В. Шмалєй «Безпечна поведінка слабозорих пішоходів».

Продуктивно  відсвятковані Всесвітні дні цивільної оборони та охорони праці доповідями на Всеукраїнської науково-практичної конференції «Формування здоров’язбережувальних  компетентностей сучасної молоді: реалії та перспективи» ( Полтава, Полтавський Національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка. Тематичні напрями конференції об’єднали:

• упровадження здоров’язберігаючих технологій в освітній простір;
  • формування здоров’язберігаючих компетенцій;
  • розробка та використання нормативно-правових актів з охорони праці при проведенні навчально-виховного процесу;
  • аспекти формування здорового способу життя;
  • управління діями щодо запобігання виникненню нещасних випадків та професійних захворювань в галузі освіти;
  • методичне забезпечення навчання з охорони праці.

У збірник наукових праць включена стаття професора, доктора педагогічних наук С.В. Шмалєй, кандидата педагогічних наук, доцента Г.В. Федорова « Міжнародний досвід у сфері цивільного захисту».

Актуалізації  проблем освіти в галузі безпеки та охорони праці був присвячений круглий стіл в Інституті кримінального права МВС України, а виховні аспекти в контексті позашкільної освіти обговорювались на форумі «Молодь за безпечний мир» (Всеукраїнський дитячий громадський рух «Школа безпеки»). Доповідачем та учасником дискусії на цих заходах виступила завідувач кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності доктор педагогічних наук, професор С.В. Шмалєй, яка представила аналіз програмно-методичного забезпечення гуртків військово-патріотичного та спортивно- рятувального спрямування.