ПРОФЕСІЙНІ ГАРАНТИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

P 20160615 110957 HDR

В Національному авіаційному університеті відбулась ХУ Міжнародна науково-практична конференція «Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика» (БЖДЛ-2016) , в якій взяли участь понад 100 представників науково-дослідних установ навчально-наукових закладів, які досліджують проблеми цивільної, екологічної, техногенної та інформаційної безпеки.

Організаційний та науковий  комітети конференції представлені визнаними вченими : д.т.н., проф. О. Запорожець, д.т.н., проф..В.Глива (НАУ), д.т.н., проф. В. Березуцький (НТУ «ХПІ»),  д.т.н., проф. О. Нагорський (НУ «Львівська політехніка»), д.б.н., проф. В. Назаренко ( ДУ «Інститут медицини праці НАМН»), д.т.н., проф. Б. Блюхер (Університет штату Індіана).

P 20160522 125905 HDR

Програма конференції включала пленарне засідання та секційні доповіді. На пленарному засіданні обговорені наступні проблеми: безпека людини як ядро освіти в інтересах сталого розвитку; євроінтеграція та керування безпекою праці на підприємстві у сучасних умовах; оновлення системи і змісту вищої освіти; потреби і можливості освіти населення з цивільної безпеки; кластер ний підхід до проектування системи навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях; основні чинники виникнення і прояви паніки; аксіологічний підхід у формування культури безпечної життєдіяльності студентської молоді. Активна дискусія розгорнулась при обговоренні змісту, структури, технологій, розробки та реалізації нового Стандарту вищої освіти за спеціальністю «Цивільна безпека». Модераторами зазначеної теми виступили к.х.н., доц. О.Дашковська (Інститут модернізації змісту освіти МОН України та д.т.н., проф. В. Березуцький (член НМК з цивільної безпеки МОН України).

Презентаціі результатів наукових досліджень були представлені на секціях: «Безпека життєдіяльності – освіта та наука (голова – д.т.н., проф. З.Яремко), «Екологічні питання безпеки життєдіяльності (голова – д.т.н., проф.. В. Березуцький) , «Наукові та практичні питання безпеки людини та технічних систем» (голова – д.т.н., проф. В. Глива), «Медичні та психологічні аспекти безпеки людини (голова – д.п.н., проф. С. Шмалєй). За результатами роботи конференції прийнята резолюція та виданий збірник наукових праць, до якого включено статтю завідуючого кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності С. Шмалєй «Формування психологічної готовності майбутніх вчителів до безпеки життєдіяльності».