ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ (ДЕНЬ РЯТІВНИКА)

Указ № 1010/2004 «Про день працівників цивільного захисту» відзначає значний внесок пожежників і аварійно-рятувальних формувань і служб у справі захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Надалі, згідно Указу Президента України № 830 від 12 вересня 2008 року цей День став мати назву "День рятівника" і святкується щорічно 17 вересня.

Героїчній діяльності працівників цивільного захисту присвячені тематичні лекції викладачів кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності.

Викладач І.В. Гарбузюк на занятті з першокурсниками факультету інформатики зосередила увагу на завданнях , які стоять перед національними службами цивільної оборони і пов'язані сьогодні в основному з проблемами мирного часу та різноманітними надзвичайними ситуаціями.

Доцент Г.В. Федоров представив майбутнім вчителям фізики та математики етапи становлення державної системи цивільної оборони України та еволюцію законодавчих документів після ратифікації Женевських конвенцій (1949, 1954).

Викладач к.и.н. Непокупна-Слободянюк Т.С. особливу увагу студентів 1 курсу факультету психології звернула на проблеми психології ризиків та екстремальних станів, які виникають за умов надзвичайних ситуацій як у професіоналів так у населення.

Спілкування зі студентами з нагоди Дня рятівника дозволило яскраво визначити професійній дії пожежників, рятувальників, військових цивільного захисту у ліквідації надзвичайних ситуацій, допомозі і рятуванні населення.

DSC 0361 1