ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР «ШКОЛА БЕЗПЕКИ»: ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ

IMG 0318Координаційна рада Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», за сприяння ГУ ДСНС України у Тернопільській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області, за фінансової підтримки Мінмолодьспорту провела з 3 по 5 листопада 2016 року  в м. Тернополі Всеукраїнський семінар-тренінг «Безпека життєдіяльності: сучасні виклики і проблеми, шляхи вирішення».

Семінар проводено відповідно до ст. 41 Кодексу цивільного захисту України, Плану основних заходів цивільного захисту на 2016 рік, затвердженого постановою КМУ від 6.04.2016 року № 2690 р, з метою формування у дітей та молоді культури безпечної життєдіяльності, пропаганди здорового і безпечного способу життя, об’єднання зусиль державних органів та громадськості щодо підвищення рівня знань та практичної підготовки підростаючого покоління до дій у надзвичайних ситуаціях.

Завданнями Семінару було створення та поширення в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах мережі гуртків з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та рятувальної справи; удосконалення проведення змагань з БЖД, навчально-тренувальних зборів та польових таборів; розвиток в Україні громадського дитячого руху «Школа безпеки».

У пленарному  засіданні семінару Голова руху А.О. Негрієнко провела нагородження учнів – переможців Всеукраїнського конкурсу творчих проектів  «Школи безпеки» за номінаціями відео-ролік, казка, кросворд, малюнок, вручила призи та грошові нагороди. Керівники кращих обласних відділень «Школи безпеки» були відзначені почесними знаками руху. Виступи на пленарному засіданні М.О.Зварич (фахівець Мінмолодьспорту), С. В. Шмалєй (професор, завідувач кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності), В.М. Маслей (начальник управління ДСНС України у Тернопільській області) були присвячені формування та розвитку навичок безпечної життєдіяльності у дітей і підлітків через систему позашкільного навчання за програмою «Школа безпеки».

В програму Семінару включено проведення інструкторсько-методичних та практичних занять, майстер-класів та тренінгів, відвідування відкритого заняття гуртка «Юний рятувальник» Почаївського будинку дитячої творчості та спорту, вихованці якого є неодноразовими переможцями всеукраїнських та міжнародних змагань юних рятувальників, а також Круглого столу «Формування у дітей та молоді культури безпечної життєдіяльності - нагальна проблема сьогодення».

Учасники  семінару з особливою  зацікавленістю брали  участь у тренінгах «Психологія безпеки» та «Надання домедичної допомоги в кризових ситуаціях». Досвід методики роботи гуртка «Юний рятувальник» був представлений роботою учнів з туристсько-рятувальним обладнанням, засобами індивідуального захисту; засобами пожежогасіння, наданням домедичної допомоги постраждалому.

Дискусійна платформа семінару обґрунтувала прийняття змін та доповнень до положень про проведення Всеукраїнського збору-змагання, умов його проведення, організації  навчально-тренувальних зборів та польових таборів, створення програми підготовки тренерів команд юних рятувальників та узгодження резолюції семінара.

Участь у Семінарі взяли понад 80 лідерів та волонтерів ВГДР «Школа безпеки», керівники гуртків та команд, які проводять активну роботу з популяризації серед дітей і молоді дитячого руху та програми «Школа безпеки», представники центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій, освіти і науки, молоді та спорту, наукових установ та громадськості.